JAKOŚĆ, SKUTECZNOŚĆ

PROFESJONALIZM

Aktualności

Szukaj

Sprawozdanie z turnieju Międzyszkolnego – Piłkarska Liga Mistrzów Gminy Wyry

3 Czerwca 2014 r.

W dniu 31 maja 2014 roku (sobota) na boisku Obiektu Sportowo-Rekreacyjnego im. Braci Góralczyków rozegrany został VI Turniej Dzikich Drużyn w Piłce Nożnej.

W najmłodszej kategorii wiekowej – MŁODZIK walczyły trzy drużyny. Najlepsza okazała się drużyna DZIKIE KOTY, którą tworzyły dziewczyny. Zaznaczyć należy, że w całej historii turnieju po raz pierwszy wystąpiła drużyna składająca się z samych dziewczyn, ale od razu nie dały one szans chłopakom. W rzutach karnych Drużyna Dzikie Koty pokonała drużynę ŻAKÓW (8:7). Trzecie miejsce zajęła drużyna KRÓLEWSKICH.

W kategorii JUNIOR wystąpiło sześć drużyn. Najlepsza okazała się drużyna FC MYSZORKI WYGRYWAJĄC MECZ FINAŁOWY 1:0 ZE SPARTĄ ŁAZISKA. Trzecie miejsce zajęło AC WYRY, czwarte ZAGŁADA GOSTYŃ, piąte CZARNE PANTERY i FC FORTUNA.

Kategorię OPEN zdominowali BAWARCZYCY, drugie miejsce zajęli PASTERZE, następnie kolejno SAMI SWOI, SALA ZABAW NIBYLANDIA, FC GOSTYŃ, BROWAMATORZY, SPARTA ŁAZISKA, LOKALNI, BARTLO TEAM. Łącznie w najstarszej kategorii zagrało dziewięć drużyn.

Pogoda dopisała, a na boisku mogliśmy obserwować zaciętą walkę w duchu sportowej rywalizacji.

Drużyny walczyły o Puchar Wójta Gminy Wyry ale nie obyło się bez dodatkowych niespodzianek. Dla zawodników z drużyn, które zajęły od pierwszego do trzeciego miejsca (w każdej kategorii) zakupione zostały nagrody rzeczowe.

Sponsorem nagród była Fundacja ALCHEMIA SPORTU z Chorzowa, za co bardzo serdecznie dziękujemy! Szczególne podziękowania za ogromny wkład w organizację Turnieju kierujemy do przedstawicieli SKS FORTUNA Wyry.

Dziękujemy Również Panu Henrykowi Serafinowi właścicielowi Formy KODRIN za przepyszną grochówkę, która posilili się wszyscy uczestnicy turnieju.

Zakładowi Gospodarki Komunalnej z Dyrektorem Jerzym Danielczykiem na czele dziękujemy za wypożyczenie i transport ławek i stolików.

Wszystkim zawodnikom, ich rodzicom, a także kibicom dziękujemy za przybycie, za świetną atmosferę i serdecznie zapraszamy za rok!

fot. Karolina Mazur