JAKOŚĆ, SKUTECZNOŚĆ

PROFESJONALIZM

Aktualności

Szukaj

Finał IV edycji konkursu plastycznego dla dzieci

5 października 2016 r.

W piątek 30 września 2016 r. odbył się finał IV edycji konkursu plastycznego dla dzieci „Twoja ulubiona opowieść biblijna”. Uroczystość odbyła się w Sanktuarium Wspomożycielki i Królowej Beskidów w Szczyrku. Konkurs skierowany był do dzieci w wieku od 4 do 13 lat. Głównym celem konkursu było poszerzanie wiedzy na temat Pisma Świętego i historii chrześcijaństwa. Jury po długich naradach wybrało 12 najciekawszych prac z ponad tysiąca nadesłanych na konkurs.

Uroczystą galę rozdania nagród zorganizowało Centrum Rozwoju Lokalnego i Stowarzyszenie Zbója Szczyrka. Pojawili się na niej laureaci konkursu z całymi rodzinami, którzy niejednokrotnie przybyli z najdalszych zakątków Polski. Swą obecnością zaszczycili również patroni oraz partnerzy konkursu, m.in. biskup Antoni Długosz z archidiecezji częstochowskiej, który pobłogosławił wszystkich zebranych.

Wszyscy zwycięzcy w nagrodę za udział w konkursie otrzymali tablety oraz wiele ciekawych upominków. Miłym zaskoczeniem dla zgromadzonych było wręczenie przez artystę Jana Jończyka specjalnej nagrody dodatkowej w postaci własnoręcznie namalowanego obrazu dla jednej z najmłodszych uczestniczek konkursu.

Po oficjalnym rozdaniu nagród gospodarze zaprosili wszystkich zgromadzonych na góralski poczęstunek. – Było to wyjątkowe radosne wydarzenie. Jest to nasz „mały-wielki sukces”, a to wszystko za sprawą mnóstwa nadesłanych prac. Jest to dowód na to, jak wielkim zainteresowaniem cieszył się ten konkurs. Tutaj oczywiście ukłon w stronę lokalnych samorządów, rodziców, nauczycieli i wszystkich dorosłych, którzy promowali ten projekt i zachęcili najmłodszych do stworzenia pięknych dzieł sztuki i udziału w konkursie. Nie byłoby też tego sukcesu, gdyby nie pomoc i wsparcie i zaangażowanie naszych partnerów i sponsorów, za co w imieniu Centrum Rozwoju Lokalnego z całego serca dziękuję – mówi koordynator projektu, Joanna Janik-Jaworska.

Prace autorskie laureatów konkursu zostały opublikowane w wyjątkowym kalendarzu na rok 2017, który można zamówić u organizatora konkursu – w Centrum Rozwoju Lokalnego.