Aktualności

Szukaj

Turniej „Rodzice-dzieciom, dzieci-rodzicom”

11 maja - 15 czerwca 2013 r.

Turniej „Rodzice-dzieciom, dzieci-rodzicom” zakłada równoległą rywalizację drużyn złożonych z rodziców dzieci szkół podstawowych i gimnazjów z terenu Bytomia w ramach turnieju piłki nożnej oraz dzieci w ramach turnieju klubów kibica.
Turniej zostanie przeprowadzony w 2 etapach, składających się z: turniejów eliminacyjnych w 5 okręgach oraz turnieju finałowego. Rozgrywki będą się odbywały na boiskach, które są własnością miasta Bytomia.
Za udział w turnieju drużyny piłkarskie i kluby kibica mają zagwarantowane nagrody dla swoich szkół.

ORGANIZATOR

Organizatorem turnieju jest Klub Sportowy „Zefir” Bytom.

MIEJSCE I TERMIN TURNIEJU

Mecze eliminacyjne (w okręgach) rozgrywane będą w maju 2013 r. według następującego harmonogramu:

Okręg 1: Stroszek
11 maja 2013 r. Gimnazjum nr 11 kompleks sportowy „ORLIK”

Rozpoczęcie wszystkich turniejów eliminacyjnych o godzinie 10.00

Finał turnieju rozegrany zostanie 15 czerwca 2013 r. na terenie kompleksu sportowego OSiR „Torkacik” przy ulicy Chrzanowskiego.
UWAGA!!! Data turnieju finałowego może się zmienić w przypadku niekorzystnych warunków atmosferycznych.Regulamin gry

• W grze na boisku ze sztuczną trawą (Orlik) bierze udział 6 zawodników (w tym bramkarz).
  • W grze na boisku ze sztuczną nawierzchnią bierze udział 5 zawodników (w tym bramkarz).
  • Mecze składają się z 2 połów po 8 minut, pomiędzy którymi są 3 minuty przerwy.
  • Obowiązują przepisy gry w piłkę halową
  • Mecze są sędziowane przez sędziów wyznaczonych przez organizatorów.

System rozgrywek

System przeprowadzania rozgrywek ustalony zostanie w zależności od liczby zgłoszonych drużyn w poszczególnych okręgach.

• przy udziale do 6 drużyn turnieje rozgrywane będą systemem każdy z każdym w jednej lub dwóch grupach; zwycięzcy grup grają o zwycięstwo w turnieju na poziomie okręgu.
  • przy udziale powyżej 6 drużyn turnieje rozgrywane będą w systemie pucharowym.
  • podział na grupy i pary odbędzie się w drodze losowania.

KONKURS KLUBÓW KIBICA

Podczas każdego z turniejów okręgowych Komisja w skład której wchodzą organizator i sędziowie będzie oceniać doping poszczególnych drużyn.

Oceniane będą:

• ilość kibiców poszczególnej drużyny (punktowane będą drużyny składające się z 6-30 osób) – 0 do 10 punktów
  • doping podczas meczu - 0 do 10 punktów
  • 3 minutowe występy artystyczne (np. występ cheerleaderek) w przerwach meczu - 0 do 10 punktów
  • inne (kreatywność, transparenty, itp.) 0 do 10 punktów.

NAGRODY

Za udział w turnieju wszystkie drużyny piłkarskie i kluby kibica mają zagwarantowane nagrody w postaci sprzętu sportowego dla swoich szkół oraz pamiątkowych dyplomów. Ponadto zwycięzcy turnieju finałowego otrzymają nagrody rzeczowe, dyplomy i puchary.